USG PEDIATRYCZNE

badanie USG u dzieci

czym jest USG pediatryczne?

USG pediatryczne to nieocenione narzędzie diagnostyczne w opiece zdrowotnej nad dziećmi. Za jego pomocą można badać różne narządy i części ciała dzieci. Jest to nieinwazyjna metoda, która umożliwia dokładną analizę struktury i funkcji narządów.

dlaczego USG jest wyjątkowo skuteczne w diagnostyce dzieci?

USG pediatryczne to wyjątkowo skuteczna metoda diagnostyczna ze względu na swoją nieinwazyjność. Procedura nie powoduje stresu u dzieci i jest dobrze tolerowana. Jest bezbolesna i nie wywołuje bólu. Dzieci nie odczuwają dyskomfortu podczas badania, co wpływa na jakość i skuteczność diagnozy. Ponadto, badanie nie ma negatywnego wpływu na oceniane tkanki organizmu dziecka.

zalety USG pediatrycznego

USG pediatryczne oferuje wiele zalet, takich jak bezpieczeństwo, nieinwazyjność i brak bólu. Jest to niezastąpione narzędzie w diagnozowaniu schorzeń u dzieci. Badanie pozwala na wczesne wykrywanie problemów zdrowotnych i monitorowanie rozwoju dziecka.

BADANIA USG PEDIATRYCZNE

wykonywane w CM IMED

USG jamy brzusznej

USG jąder

USG płuc

USG tarczycy

USG węzłów chłonnych

USG szyi

BADANIA USG PEDIATRYCZNE Z OCENĄ

wykonywane w CM IMED

USG jamy brzusznej
+ ocena refluksu

USG jamy brzusznej
+ ocena jelit

USG jamy brzusznej
+ ocena układu moczowego

LEKARZE WYKONUJĄCY BADANIA USG U DZIECI

justyna kiepsuzewska

lekarz pediatra

Justyna
Kiepuszewska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2016 roku uzyskałam z wyróżnieniem tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii . Od 2012 roku zajmuję się ultrasonografią pediatryczną, która pozwala mi przede wszystkim skuteczniej diagnozować małych pacjentów ale jest również moją pasją. W 2015 roku uzyskałam certyfikat PTU uprawniający do samodzielnego wykonywania badań USG w zakresie pediatrii. Regularnie uczestniczę w szkoleniach i kursach związanych z tą tematyką , aby ciągle poszerzać swoją wiedzę. Od roku 2016 pracuję w Oddziale Pediatrycznym Szpitali Pomorskich Sp z.oo w Wejherowie , gdzie pełnię funkcję zastępcy Ordynatora i wykonuje badania ultrasonograficzne.