WYBIELANIE ZĘBÓW

GDYNIA | RUMIA

Piękne i zdrowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka.

Dlatego zadbaj o nie kompleksowo. Zacznij od leczenia, a skończ na aspekcie wizualnym.

Piękny biały uśmiech dodaje pewności siebie i sprawia, że mamy lepsze samopoczucie. Nic zatem dziwnego, że współczesna stomatologia wychodzi nam naprzeciw i oferuje coraz to nowsze metody wybielania zębów.

Wybielanie zębów

Pamiętajmy, że wybielanie zębów nie skupia się tylko na rozjaśnianiu koloru zębów ale także niweluje przebarwienia związane z genetyką czy antybiotykami zażywanymi w dzieciństwie.

Metoda wybielania którą wybiera Pacjent w naszych gabinetach jest uzależniona od tego jak szybko i jak skuteczne chce zmienić kolor zębów.

W naszych gabinetach stosujemy głównie dwie metody wybielania zębów:

Gabinetowe wybielanie zębów lampą ZOOM

Jak zatem działa taka lampa ?
Wybielanie za pomocą lampy jest proste i bezpieczne. Zabieg zaczyna się od pokrycia zębów preparatem wybielającym, który ma w sobie 35 % nadtlenku wodoru. Następnie zęby naświetlane są lampą ZOOM. Poprzez działanie lampy nadtlenek wodoru utlenia się i rozjaśnia szkliwo Pacjenta.

Jak przebiega zabieg wybielania zębów za pomocą lampy ZOOM?
Przed rozpoczęciem wybielania lampa ZOOM zaleca się konsultację ze stomatologiem i higienistką. A dla pogłębienia jakości wybielania i lepszego efektu finalnego wybielania warto przed zabiegiem wykonać kompleksową higienę jamy ustnej czyli tak zwane oczyszczanie zębów z kamienia i osadu.
Sam zabieg rozpoczyna się od zabezpieczenia dziąseł, tak aby nie miały one kontaktu z substancją wybielającą. Następnie nakładany jest żel wybielający, który zawiera w sobie nadtlenek wodoru. Po nałożeniu takiego żelu wybielającego zęby są naświetlane lampą ZOOM przez 15 min w trzech kolejnych seriach.

Jakich efektów możemy się spodziewać wybierając gabinetowe wybielanie zębów?
Przeprowadzane testy dowodzą, że lampa ta podnosi skuteczność wybielania o 33 % co sprawia, że zęby które są poddawane wybielaniu mogą zostać rozjaśnione o 8- 9 tonów. Jednak sam efekt jest uzależniony od osobistych uwarunkowań Pacjenta, a także od stanu wyjściowego jego uśmiechu.
Efekty takiego wybielania gabinetowego są natychmiastowe i mogą się utrzymywać od 8 do 16 miesięcy. Przy zachowaniu odpowiedniej diety oraz od odpowiedniej, codziennej higieny jamy ustnej.

Domowe wybielanie zębów metodą nakładkową

Co to jest wybielanie nakładkowe?
Wybielanie nakładkowe to zabieg który Pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Jednak przed rozpoczęciem takiego wybielania konieczna jest wizyta u stomatologa, który wykona kompleksowe badanie jamy ustnej oraz zaleci przeprowadzenie oczyszczania szkliwa z kamienia i osadu nazębnego.

Jak przebiega zabieg wybielania nakładkowego?
Zabieg ten składa się z 3 etapów:

1.

Wykonanie wycisku pod indywidualnie przygotowywane nakładki na zęby.

2.

Spotkanie z higienistką – instruktaż i dobór preparatu wybielającego dostosowanego do poziomu wrażliwości zębów Pacjenta.

3.

Odbiór zestawu do domowego wybielania zębów ( nakładki + żel wybielający).

Zabieg wybielania nakładkowego w domu trwa od 7 do 14 dni, w zależności jaki efekt Pacjent chce uzyskać. W naszych gabinetach wykorzystujemy preparaty wybielające marki Opalescence. Są to preparaty do profesjonalnego wybielania, które nie niszczą szkliwa oraz nie uczulają.

Na jakie efekty można liczyć stosując metodę wybielania nakładkowego?
Pierwsze efekty wybielania nakładkowego są widoczne już po 2 aplikacjach. Wybielanie nakładkowe rozjaśnia zęby w sposób bardzo trwały i widoczny jednak efekt końcowy w dużej mierze jest uzależniony od samokontroli Pacjenta, a także od przestrzegania zaleceń higienistki dotyczących „ białej diety „ – nie tylko po zakończeniu wybielania, ale także podczas trwania całej kuracji.

Wybielanie zęba martwego

Warto także wspomnieć o możliwości wybielenia zęba martwego w naszych gabinetach. Jak wiemy ciemniejące zęby martwe to kłopot estetyczny, którego nie sposób się pozbyć. Dlatego wychodzimy naprzeciw i proponujemy wybielanie zęba martwego w naszych gabinetach pod okiem specjalisty.

Na czym polega wybielanie zęba martwego i jak przebiega?
Wybielanie takie rozpoczyna się od wizyty u stomatologa, który wykona zdjęcie RTG aby ocenić stan zęba oraz prawidłowość jego leczenia. Kolejnym krokiem jest otwarcie korony zęba i wprowadzenie wkładki wybielającej, która ma na celu rozjaśnienie zęba. Wkładka ta może zostać umieszczana w zębie kilkukrotnie, aż do uzyskania pożądanego efektu. W takcie kuracji wybielania zęba martwego zakładany jest opatrunek tymczasowy natomiast po zakończonej kuracji zakładane jest wypełnienie stałe kompozytowe.

Zabieg wymaga kilku wizyt w naszej placówce, ale dzięki temu pozwala uzyskać pożądany efekt. Ponadto jest w pełni bezpieczny i kontrolowany przez lekarza dentystę.

Stomatologia estetyczna to także:

  • licówki porcelanowe i kompozytowe,
  • zamykanie diastem,
  • korekta zębów materiałami kompozytowymi.