PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

GDYNIA | RUMIA

usuwanie kamienia Gdynia | Rumia

usuwanie kamienia gdynia

Profilaktyka stomatologiczna jamy ustnej polega na wykonaniu zestawu zabiegów takich jak:

  • skaling,

  • piaskowanie,

  • polerowanie,

  • fluoryzacja.

Powyższe czynności mają na celu utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia Twoich zębów, dziąseł oraz całej jamy ustnej.

usuwanie-kamienia-gdynia-higienizacja-skaling-cm-imed

Skaling

usuwanie kamienia nazębnego

SKALING – czyli zabieg polegający na usunięciu twardych złogów oraz kamienia nazębnego.

W naszym Centrum najczęściej korzystamy z urządzenia zwanego skalerem ultradźwiękowym. Jego działanie polega na wibrowaniu końcówki skalera z dużą częstotliwością, a generowane w ten sposób wibracje przenoszone są na zęby i skutecznie rozbijają kamień. Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu przy użyciu ultradźwięków, dlatego przed jego rozpoczęciem przeprowadzimy z Tobą krótki wywiad mający na celu poznanie Twojego stanu zdrowia. Jeżeli wystąpi taka konieczność skaling wykonamy metodą tradycyjną, przy użyciu skalerów ręcznych.

Skaling jest zabiegiem bezinwazyjnym oraz całkowicie bezpiecznym dla zębów. Zdarza się jednak, iż osoby z niższą tolerancją na ból mogą odczuwać niewielki dyskomfort.

usuwanie kamienia Gdynia

SKALING:

  wygładza powierzchnię zębów 
  zmniejsza ryzyka wystąpienia paradontozy i utraty zębów 
 zapobiega obniżaniu się dziąseł i odsłonięciu szyjek zębowych 

czym jest kamień nazębny?

Kamień nazębny to przede wszystkim płytka nazębna (bakterie) i resztki pokarmowe, które uległy uwapnieniu. Ma on najczęściej bladożółty, żółty i brązowy – u palaczy nawet czarny kolor. Najczęściej osadza się na zębach dolnych od strony języka, gdzie jest największy przepływ śliny w jamie ustnej. Rozpoczyna się po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego czyszczenia zębów. W chwili kiedy zaczął się utwardzać, nie jest już do samodzielnego usunięcia przez pacjenta, konieczna jest w takim przypadku wizyta higienizacyjna. Drugim rodzajem często spotykanego złogu na zębach jest osad po kawie, herbacie, papierosach lub innych barwiących pokarmach.

czym-jest-kamien-nazebny-cmimed
usuwanie-kamienia-gdynia-higienizacja-piaskowanie-cm-imed

Piaskowanie

usuwanie osadów oraz przebarwień

PIASKOWANIE – polega na usunięciu z powierzchni zębów osadów oraz nieestetycznych przebarwień powstałych na wskutek palenia papierosów czy też spożywania barwiących napojów takich jak kawa czy herbata.

Zabieg piaskowania jest całkowicie bezbolesny i odbywa się przy użyciu specjalnej piaskarki, która kieruje piasek dentystyczny zmieszany z wodą na powierzchnię Twoich zębów. Celem poprawy Twojego komfortu stosujemy różne wersje smakowe piasku do zębów.

Zalety PIASKOWANIA:

  • poprawia estetykę uśmiechu

  • eliminuje szkodliwe bakterie

  • umożliwia dokładną oraz wnikliwą ocenę ewentualnych ubytków próchnicowych

usuwanie-kamienia-gdynia-higienizacja-cm-imed

Polishing

polerowanie zębów

POLISHING – jest nieodłącznym elementem kompleksowej higienizacji. Polega na użyciu specjalnej pasty w celu dokładnego wypolerowania wszystkich zębów. Jej właściwości polerujące oraz oczyszczające zabezpieczają zęby przed szybkim odkładaniem się kamienia oraz osadu. Efektem końcowym są niezwykle gładkie zęby. Polerowanie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, który trwa zaledwie kilka minut.

usuwanie kamienia Gdynia

 usuwanie-kamienia-gdynia-higienizacja-fluoryzacja-cm-imed

Fluoryzacja

lakierowanie zębów

FLUORYZACJA – zabieg ten jest ostatnim elementem składającym się na kompleksowy pakiet higienizacji jamy ustnej. Polega na nałożeniu preparatu z wysypką zawartością fluoru na oczyszczone wcześniej zęby. Preparat występuje najczęściej w postaci żelu, pianki lub też lakieru.

Celem fluoryzacji jest zwiększenie odporności zębów na próchnicę. Wynika to z faktu, iż stopniowo uwalniający się fluor wnika w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na działanie kwasów oraz bakterii próchniczych.

Zabieg fluoryzacji jest całkowicie bezbolesny oraz nie powoduje przebarwień zębów.

zobacz naszą pracę

czyli

efekty
kompleksowej
higienizacji

higienizacja-przed-po-gdynia-cmimed

KOMPLEKSOWA HIGIENIZACJA TO:

NATURALNA BIEL

GŁADKOŚĆ

POŁYSK