STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

GDYNIA | RUMIA

Czyli zapobieganie próchnicy zębów oraz leczenie ubytków próchniczych. Próchnica jest najpowszechniejszą chorobą zębów u ludzi w różnym wieku. Dotyka twardych tkanek zęba takich jak szkliwo, zębina i cement korzeniowy.

Brak leczenia może skutkować powstaniem stanów zapalnych miazgi i tkanek okołowierzchołkowych, a co za tym idzie bólem zęba, utratą zęba, a nawet wieloma poważnymi schorzeniami ogólnoustrojowymi.

Z drugiej strony, wcześnie wykryta może ulec zatrzymaniu na skutek procesów demineralizacyjnych lub zostać wyleczona mało inwazyjnymi metodami.

Objawy próchnicy

Jak rozpoznać pierwsze objawy próchnicy?

  • uporczywy ból zęba
  • zwiększona wrażliwość zębów,
  • przebarwienia na szkliwie,
  • strzępienie się nici przy nitkowaniu,
  • przykry zapach z ust, nieświeży oddech.

Nie należy ignorować powyższych objawów i odwlekać wizyty u stomatologa. Odpowiednio wcześniej podjęte leczenie może okazać się krótkie, tańsze i niemal bezbolesne.

czym i jak leczymy?

wypełnienie kompozytowe

W naszym Centrum Medycznym stosujemy nowoczesne oraz estetyczne wypełnienie kompozytowe renomowanej firmy GC. Charakteryzuje się ono idealnym odwzorowaniem odbić refleksów świetlnych (dokładnie tak, jak w zębie naturalnym), co ma bezpośrednie przełożenie na wypełnienie – staje się ono niewidoczne. Pozwala to na uzyskanie maksymalnego efektu estetycznego przy zminimalizowanej inwazyjności zabiegu.

Zęby przed i po

Inlay, Onlay i Overlay

Inlay, Onlay i Overlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd punktów stycznych, między zębami). Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków. Mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

Inlay | Onlay | Overlay

system ICON

Icon to pierwszy na świecie produkt, dzięki któremu możemy usunąć białe plamy oraz zatrzymać próchnicę bez użycia wiertła i bez znieczulenia. Jest to płyn, który dzięki swoim unikalnym właściwościom załamania światła skutecznie usuwa białe plamy. Dodatkowo wnikając w mikroporowatości zdemineralizowanego szkliwa zamyka je i tworzy izolującą barierę odporną na działanie kwasów i bakterii. Dzięki temu hamuje rozwój początkowej próchnicy. Zabieg jest łatwy, całkowicie bezbolesny i trwa około 30 minut.

znieczulenie komputerowe

The Wand to system znieczulania sterowanego przy pomocy komputera. Najnowsza technologia cyfrowa pozwala na wprowadzenie środka znieczulającego bezboleśnie. Jest w pełni komfortowe, gdyż znieczula się dokładnie to miejsce, w którym ma zostać przeprowadzone leczenie. Ponadto Pacjent nie musi czekać na działanie znieczulenia, ponieważ powolna i stopniowa podaż znieczulenia pozwala na jego lepsze wchłanianie i natychmiastowe działanie. Znieczulenie systemem The Wand gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i wygodę stosowania – po znieczuleniu można normalnie jeść, pić i mówić.

Znieczulenie Komputerowe

nasze gabinety