USG 3D/4D

GDYNIA

Co to jest USG 3D?

Badanie USG 3D jest techniką trójwymiarowego obrazowania ciąży co umożliwia uzyskanie przestrzennych zdjęć płodu. Podczas badania dziecko widoczne jest na ekranie aparatu ultrasonograficznego w pozycji statycznej (nieruchomej), a otrzymany obraz można dowolnie obracać i oglądać z różnych stron. Zamiast czarno-białych plam przyszły rodzic jest w stanie dostrzec szczegóły anatomiczne dziecka: jego twarz, rączki, nóżki oraz brzuch. Dzięki tak dużej szczegółowości badanie to, pozwala na bardziej precyzyjne wykluczenie wad rozwojowych, a w przypadku ich potwierdzenia możliwość diagnostyki oraz podjęcie leczenia.

Co to jest USG 3D/4D Rumia płód

Co to jest USG 4D?

Zasadniczą różnicą pomiędzy badaniem USG 3D, a USG 4D jest sprawienie, że trójwymiarowe zdjęcia zaczną się poruszać, czyli:

  • USG 3D to zdjęcia

  • USG 4D to film.

Ponieważ dziecko rejestrowane jest w ruchu (na ekranie wyświetlany jest ruchomy obraz), rodzice są w stanie zauważyć kiedy maleństwo się obraca, robi różne miny, a nawet uśmiech lub grymas na jego twarzy.

Technologia HD Live

Obraz dziecka w wymiarze HD Live daje możliwość uzyskania jeszcze bardziej realistycznego zdjęcia lub filmu. Kolory otrzymane przy użyciu tej technologii oddają naturalny odcień skóry człowieka – finalnie uzyskany obraz jest praktycznie porównywalny z oceną fetoskopową płodu (metodą polegającą na wprowadzeniu kamery i obserwacji płodu na żywo).

Technologia HD LIVE USG 3D/4D Rumia

Różnice pomiędzy USG 2D/3D/4D

USG 2D USG 3D USG 4D
obraz dwuwymiarowy, czarnobiały trójwymiarowy, kolorowy trójwymiarowy, kolorowy
ruch jest widoczny obraz jest statyczny jest widoczny
szczegółowość umożliwia ocenę budowy narządów wewnętrznych umożliwia przyjrzenie się, jak wygląda dziecko (buzia, brzuch, ręce) umożliwia podejrzenie wyglądu oraz zachowania dziecka

Kiedy wykonać badanie USG 3D/4D?

Badanie USG 3D/4D zazwyczaj wykonuje się pomiędzy 20 a 25 tygodniem ciąży.

Podany powyżej termin jest spowodowany:

  • Wielkością dziecka – im większe dziecko tym bardziej realistyczne zdjęcie.

  • Ilością płynu owodniowego – jego duża ilość jest konieczna do uzyskania obrazu trójwymiarowego.

Ponieważ obraz Twojego dziecka zawsze powstaje na granicy płyn-tkanka wymagany jest pewien kompromis. Wynika on z faktu, iż ilość płynu owodniowego zmniejsza się wraz z zaawansowaniem ciąży. Dlatego pod sam jej koniec (tuż przed porodem) na zdjęciach USG 3D/4D niewiele widać.
Z naszego doświadczenia wynika, że najładniejsze zdjęcia twarzy dziecka (możliwość zaobserwowania uśmiechu czy grymasu) uzyskuje się w 24 tygodniu ciąży.

USG 3D/4D Rumia Trójmiasto twarz dziecka

Technologia oraz Bezpieczeństwo

Badania trójwymiarowe w czasie rzeczywistym wymagają pewności podczas podejmowania decyzji klinicznych oraz doskonałej jakości obrazowania. Dlatego w naszym Centrum Medycznym nie uznajemy kompromisów i badania USG 3D/4D przeprowadzamy na ultrasonografie dedykowanym do badań położniczo-ginekologicznych – GE Voluson S10. Konstrukcja oparta na Voluson Core Architecture umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej rozdzielczości obrazów we wszystkich trybach obrazowania, a nowatorskie algorytmy obróbki obrazu zwiększają jego klarowność bez utraty szczegółów diagnostycznych.

Dodatkowo badania USG 3D/4D wykonywane są przez wykwalifikowanych lekarzy posiadających certyfikaty FMF (Fetal Medicine Foundation), które to są potwierdzeniem najwyższych kwalifikacji i umiejętności dotyczących diagnostyki genetycznej ciąży.

Aparat USG Voluson S10

Jak przygotować się na
badanie USG 3D/4D?

Badanie USG 3D/4D nie wymaga specjalnego przygotowania. W dniu wizyty prosimy o stawienie się 5 minut wcześniej w celu potwierdzenia wizyty, a także o zabranie ze sobą wyników poprzednich badań oraz karty przebiegu ciąży.

Cena badania USG 3D/4D

350 zł

W Centrum Medyczno-Stomatologicznym IMED lekarz wykonujący badanie zapisuje w pamięci ultrasonografu zdjęcia/film z badania, a na koniec wizyty Pacjenta otrzymuje pendrive z nagranym obrazem z jego przebiegu.

Badania wykonuje:

piątek
08:30 – 14:00
Umów się na wizytę