CM IMED CM IMED CM IMED Rumia CM IMED Rumia
Stomatologia bez bólu - ICON
Stomatolog, dentysta Rumia
wypełnienie bez wiercenia?
Kolposkopia Rumia - zdjęcie kolposkopu

Kolposkopia Rumia - bez strachu

niezawodna profilaktyka w walce z rakiem!
dowiedz się więcej
USG bioderek Rumia, zadbaj o stawy swojego dziecka
napis USG bioderek Rumia
zadbaj o stawy Twojego dziecka
dowiedz się więcej
 

Kolposkopia

 

Co to jest kolposkopia?


Jest to metoda dokładnego badania klinicznego polegająca na badaniu dolnej części kobiecych narządów rozrodczych za pomocą dedykowanego urządzenia optycznego kolposkopu. Jest to całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które znacząco ułatwia rozpoznanie chorób szyjki macicy, sromu oraz pochwy (głównie zmian przednowotworowych i wczesnonowotworowych). Statystyczny czas rozowju raka szyjki macicy wynosi więcej niż 10 lat i przez większość czasu nie da się go rozpoznać gołym okiem.

 

Zalety kolposkopii:

  • Szybka, niezwykle dokładna metoda badania.
  • Nie wymaga specjalnych przygotowań.
  • Bezpieczna dla kobiet w ciąży.
  • Może być wykonana u kobiet w każdym wieku.
  • Może być wykonan wielkokrotnie.
  • Pozwala na w pełni racjonale postępowanie diagnostyczne.
 
 

Kolposkopia a cytologia


W porównaniu z tradycyjnym badaniem cytologicznym, kolposkopia ma wysoką, ok. 85% dokładność w zakresie rozpoznawania stanów przedrakowych. Jest istotnym badaniem weryfikującym nieprawidłowe wyniki cytologiczne i kwalifikującym do biopsji. Screeningowe badanie cytologiczne posiada 20% wyników fałszywie ujemnych, co oznacza, że Pacjentka ze zmianą otrzymuje prawidłowy wynik. Kolposkopia może być badaniem pierwszego etapu diagnostyki. Wynik badania kolposkopowego otrzymamy po jego zakończeniu. Na wynik badania cytologicznego trzeba czekać do 3 tygodni.
 
 

Zarejestruj się na wizytę

  tel. 58 72 72 172
 

AKTUALNOŚCI

27.06

Numer telefonu Rumia

Z powodu awarii lini telefonicznej, chcąc połączyć się z placówką w Rumi, prosimy o wybieranie numeru telefonu 58 72 72 172. Za utrudnienia przepraszamy.
02.05

Pracownia RTG nieczynna

Drodzy Pacjenci, informujemy, że od dnia 02.05.2017r. RTG Kostno-Płucne jest nieczynne (zdjęcia pantomograficzne wykonywane są bez zmian). Pacjenci POZ z naszej placówki mogą zrobić RTG Kostno-Płucne w Vita Med Centrum Opieki Medycznej Sp. z o.o. mieszczącym się w Gdyni przy ulicy Wejherowskiej 59. Telefon do pracowni RTG: 58 623 36 37 Badania wykonywane są w dniach: pon-czw
14.04

Wesołych Świąt

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz odpoczynku w rodzinnym gronie życzy zespół Centrum Medyczno-Stomatologicznego IMED
więcej aktualności
zarejestruj się online rejestracja online
zadzwoń Rumia: 58 672 11 02
zadzwoń Gdynia: 58 72 72 172