CM IMED CM IMED CM IMED Rumia CM IMED Rumia
Stomatologia bez bólu - ICON
Stomatolog, dentysta Rumia
wypełnienie bez wiercenia?
Kolposkopia Rumia - zdjęcie kolposkopu

Kolposkopia Rumia - bez strachu

niezawodna profilaktyka w walce z rakiem!
dowiedz się więcej
USG bioderek Rumia, zadbaj o stawy swojego dziecka
napis USG bioderek Rumia
zadbaj o stawy Twojego dziecka
dowiedz się więcej
 

Zabiegi stomatologi dziecięcej


Wśród zabiegów stomatologii dziecięcej oferujemy:
 

Wizyty adaptacyjne

Pierwsza wizyta Dziecka w gabinecie, podczas której Mały Pacjent zaznajamia się z gabinetem, z lekarzem i personelem pomocniczym, a Rodzice uzyskują informacje na temat prawidłowych zabiegów higienizacyjnych, nawyków żywieniowych, ewentualnych błędach popełnianych przy dbaniu u prawidłowy stan jamy ustnej Dziecka. 
 

Badanie stomatologiczne

Czyli przegląd jamy ustnej, ocena zębów pod kątem ubytków próchnicowych, ocena zgryzu celem wykrycia ewentualnych wad zgryzu, ocena ryzyka próchnicy, ocena skuteczności zabiegów higienizacyjnych. Instruktaż higieny jamy ustnej na modelu przy pomocy szczoteczki manualnej lub/i elektrycznej.
 

Lakierowanie zębów

Zabieg profilaktyczny polegający na oczyszczeniu wszystkich zębów z osadu za pomocą szczoteczki i pasty, następnie przy użyciu pędzelka „malowanie” wszystkich powierzchni zębów lakierem z dużą zawartością fluoru, w celu ochrony przed próchnicą. Zabieg zalecany 2-4 razy w roku, zarówno u dzieci jak i dorosłych. W Centrum Medycznym IMED stosujemy go również jako jeden z pierwszych zabiegów mało inwazyjnych w ramach przygotowania do właściwego leczenia ząbków.
 

Lapisowanie zębów

Inaczej impregnacja zębiny – zabieg polegający na zabezpieczeniu wyłącznie zajętych procesem próchnicowym powierzchni zębów związkiem azotanu srebra – lapisem – który utwardza zewnętrzną powierzchnię zębów, hamując w ten sposób rozwój próchnicy. Zęby w miejscu zaimpregnowania azotanem srebra (w miejscu próchnicy) przebarwiają się.
 

Lakowanie zębów

Jest to zabieg profilaktyczny wykonywany w zębach stałych i mlecznych. Polega na pokryciu uszczelniaczem – lakiem – bruzd, szczelin i zagłębień w zębach. Miejsca te, ze względu na budowę anatomiczną, sprzyjają zaleganiu resztek pokarmowych, są także bardzo trudne do oczyszczenia, szczególnie dla dzieci. Dzięki lakowaniu eliminuje się możliwość rozwoju próchnicy w trudno dostępnych miejscach. Dzięki lakowaniu zmniejsza się ryzyko wystąpienia próchnicy nawet w 90%. Gładka powierzchnia laku umożliwia łatwiejszą higienę jamy ustnej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Zęby najbardziej narażone na rozwój próchnicy powinny być zalakowane w pierwszej kolejności, a są to najczęściej pierwsze stałe zęby trzonowe - "szóstki" oraz mleczne trzonowce. Lakowanie można przeprowadzić na zębach całkowicie zdrowych. W zębach objętych próchnicą początkową wykonuje się zabieg poszerzonego lakowania. W zębach mlecznych polecamy pokrycie bruzd lakami kolorowymi (lakowanie kolorowe), to świetna opcja lakowania „na wesoło” dla mniejszych dzieci.
 

Leczenie ubytków próchnicowych

Leczenie wcześnie wykrytych powierzchniowych, małych ubytków próchnicowych jest całkowicie bezbolesne, przy większych stosujemy znieczulenie miejscowe. Dlatego tak ważne są regularne kontrole u dentysty. Po oczyszczeniu zęba mali Pacjenci mogą wybrać (wspólnie z Rodzicami), czy chcą kolor wypełnienia biały jak ząb czy inny kolor. Mogą wybierać spośród 7 kolorów: różowy, fioletowy, niebieski, zielony, cytrynowy, złoty, pomarańczowy, srebrny. Na koniec wizyty ”nowy” wyleczony ząb pokazujemy na monitorze przy pomocy kamery wewnątrzustnej. 
 

Leczenie kanałowe zębów mlecznych

Gdy mały Pacjent zgłasza się z silnym bólem zęba lub gdy próchnica w zębie jest tak głęboka, że dochodzi do nerwu zęba, zwanego miazgą, u małych pacjentów przeprowadzamy pewien rodzaj leczenia kanałowego zębów mlecznych. Leczenie nie jest takie same jak w zębach stałych, ale również jest kilkuwizytowe. Na pierwszej wizycie w zależności od stanu początkowego „zatruwa” się zęba lub otwiera się go. Kolejne wizyty to odkażanie zęba, opatrunki i na koniec ostateczne wypełnienie, białe lub kolorowe (do wyboru). Jako lekarze dentyści nie jesteśmy zwolennikami pozostawiania zęba otwartego, ze względu na trudności z usuwaniem resztek pokarmowych ze środka zęba oraz na możliwość rozwijania się stanu zapalnego i rozprzestrzeniania się bakterii na pozostałe zęby.
 

Usuwanie zębów mlecznych

Zdarza się, że ząb jest mocno zniszczony próchnicowo i nie da się go przeleczyć kanałowo – wtedy trzeba go usunąć. W związku z tym, że zęby mleczne boczne „trzymają” miejsce dla zębów stałych, po usunięciu przedwczesnym zębów mlecznych trzonowych zalecamy wykonanie utrzymywacza przestrzeni, który zabezpiecza zęby „szóste” stałe przed przemieszczaniem się w miejsce brakującego zęba. Całość działań w związku z usuwaniem ząbków mlecznych jest wykonywana po wcześniejszym znieczuleniu.
 

Wykonanie utrzymywacza przestrzeni

Utrzymywacz przestrzeni zabezpieczy miejsce po przedwcześnie utraconym mlecznym zębie i utrzyma tę przestrzeń dla stałego odpowiednika,  dzięki temu unikniemy w przyszłości powstaniu stłoczeń zębów.
 

Leczenie w sedacji wziewnej (tzw. gaz rozweselający)

Przy użyciu podtlenku azotu zwanego gazem rozweselającym - w przypadku niespokojnych małych Pacjentów stosujemy bezpieczny gaz rozweselający (podtlenek azotu), który ma działanie uspokajające i umożliwia podjęcie skutecznego leczenia. Podczas leczenia lekarz wprowadza pacjenta w stan marzeń sennych, które sprawiają że dziecko przenosi się myślami do miejsc stworzonych we własnej wyobraźni.Bezwonny gaz aplikowany jest przez specjalną maseczkę o owocowym zapachu (zapachy do wyboru). Podtlenek uspokaja dziecko i sprawia, że chętniej spełnia polecenia lekarza. W trakcie zabiegu stężenie gazu we wdychanym przez Malucha powietrzu jest stale kontrolowane, tlen zawsze jest w stężeniu nie mniejszym niż 30%, w powietrzu którym oddychamy mamy 21 % tlenu, tak więc nie ma możliwości niedotlenienia. Lekarz zachowuje kontakt z dzieckiem przez cały czas trwania zabiegu. Po zakończeniu leczenia, mały Pacjent przez kilka minut oddycha czystym tlenem, który usuwa resztki podtlenku z organizmu.Uwaga! Istotne jest, by przed planowanym zabiegiem z wykorzystaniem uspokojenia wziewnego dziecko nic nie piło i nie jadło przez około 2 godziny. Również istotne jest, aby dziecko miało drożny nos, aby mogło oddychać przez maseczkę, zakładaną na nos.Zastosowanie gazu rozweselającego nie jest metodą zarezerwowaną wyłącznie dla najmłodszych. Podtlenek azotu umożliwiający bezstresowe i bezbolesne leczenie zębów z powodzeniem może być także stosowany podczas zabiegów u starszych dzieci i dorosłych, dla których wizyta u stomatologa wiąże się z dużym stresem. Dorośli pacjenci leczeni z użyciem podtlenku potwierdzają, że obniża on znacznie poziom zdenerwowania podczas zabiegu.A poza tym naszym najmłodszym Pacjentom zapewniamy:
 

Kolorowy bajeczny gabinet

Dla Dzieci mamy przygotowany specjalny kolorowy gabinet, w którym sprzęt stomatologiczny umieszczony jest wśród postaci ze znanych bajek, a dziecko spokojnie oswaja się z urządzeniami stomatologicznymi. W ten sposób kształtujemy u naszych małych Pacjentów pozytywny stosunek do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Na zakończenie każdej wizyty Mały Pacjent otrzymuje nagrodę za odwagę, jako zachętę do kolejnych spotkań.
 

Brak stresu

W naszym Centrum Medycznym nie używamy białych fartuchów, które niejednokrotnie wywołują stres same w sobie i to nie tylko u dzieci :)
Leczenie większych ubytków przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, poprzedzonym dodatkowym znieczuleniem za pomocą żelu znieczulającego. Oferujemy 7 kolorów wypełnienia zębów, które dzieci mogą sobie same wybrać (za zgodą Rodziców).
U najbardziej zestresowanych proponujemy korzystanie z takich środków jak leczenie w sedacji wziewnej przy użyciu podtlenku azotu tzw. gazu rozweselającego
 

Nowoczesny sprzęt

Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem stomatologicznym oraz materiałami dostosowanymi do potrzeb rozwijających się zębów. A dzięki kamerze wewnątrzustnej umieszczonej przy fotelu dentystycznym młodzi pacjenci mogą zobaczyć swój wyleczony ząbek na ekranie telewizora.

AKTUALNOŚCI

27.06

Numer telefonu Rumia

Z powodu awarii lini telefonicznej, chcąc połączyć się z placówką w Rumi, prosimy o wybieranie numeru telefonu 58 72 72 172. Za utrudnienia przepraszamy.
02.05

Pracownia RTG nieczynna

Drodzy Pacjenci, informujemy, że od dnia 02.05.2017r. RTG Kostno-Płucne jest nieczynne (zdjęcia pantomograficzne wykonywane są bez zmian). Pacjenci POZ z naszej placówki mogą zrobić RTG Kostno-Płucne w Vita Med Centrum Opieki Medycznej Sp. z o.o. mieszczącym się w Gdyni przy ulicy Wejherowskiej 59. Telefon do pracowni RTG: 58 623 36 37 Badania wykonywane są w dniach: pon-czw
14.04

Wesołych Świąt

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz odpoczynku w rodzinnym gronie życzy zespół Centrum Medyczno-Stomatologicznego IMED
więcej aktualności
zarejestruj się online rejestracja online
zadzwoń Rumia: 58 672 11 02
zadzwoń Gdynia: 58 72 72 172