CM IMED CM IMED CM IMED Rumia CM IMED Rumia
Stomatologia bez bólu - ICON
Stomatolog, dentysta Rumia
wypełnienie bez wiercenia?
Kolposkopia Rumia - zdjęcie kolposkopu

Kolposkopia Rumia - bez strachu

niezawodna profilaktyka w walce z rakiem!
dowiedz się więcej
USG bioderek Rumia, zadbaj o stawy swojego dziecka
napis USG bioderek Rumia
zadbaj o stawy Twojego dziecka
dowiedz się więcej
 

Stomatologia

Stomatologia dziecięca Rumia - symbol Stomatologia dziecięca


Zajmuje się leczeniem zębów będących jeszcze w wieku rozwojowym. Uwzględnia przy tym oddmienność zachowań dzieci w zależności od ich wieku czy też budowy zęba. Pierwszy kontakt dziecka ze stomatologiem ma istotny wpływ na jego przyszłościowe nastawienie do wizyt w gabinecie stomatologicznym, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie stomatologa, który potrafi i umie zrozumieć swojego małego Pacjenta, jego obawy i potrzeby. Pamiętajmy, że skuteczna dbałość o zdrowie zębów swoich dzieci zaoszczędzi im wielu rozczarowań w przyszłości i ustrzeże przed skomplikowanym oraz kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

Jesteśmy profesjonalni w tym co robimy... ale przede wszytkim jesteśmy rodzicami, dlatego swoich najmłodszych Pacjentów traktujemy jak członków rodzimy. Bo czy jest coś piękniejszego niż radosny uśmiech dziecka?


 
Zabiegi stomatologii dziecięcej Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?
 
   

Stomatologia zachowawcza Rumia - symbol Stomatologia zachowawcza

 
Czyli zapobieganie próchnicy zębów oraz leczenie ubytków próchniczych. Próchnica jest najpowszechniejszą chorobą zębów u ludzi w różnym wieku. Dotyka twardych tkanek zęba takich jak szkliwo, zębina i cement korzeniowy. Brak leczenia może skutkować powstaniem stanów zapalnych miazgi i tkanek okołowierzchołkowych, a co za tym idzie bólem zęba, utratą zęba, a nawet wieloma poważnymi schorzeniami ogólnoustrojowymi. Z drugiej strony, wcześnie wykryta może ulec zatrzymaniu na skutek procesów demineralizacyjnych lub zostać wyleczona mało inwazyjnymi metodami.
 

Pierwsze objawy próchnicy to między innymi:

Nie wolno ignorować objawów i odwlekać wizyty u stomatologa. Odpowiednio wcześniej podjęte leczenie może okazać się krótkie, tańsze i niemal bezbolesne.

Stomatologia estetyczna Rumia - symbol Stomatologia estetyczna

 
Czyli olśniewaj białym usmiechem. Aby osiągnąć efekt śnieżnobiałych zębów poddaje się je procesowi wybielania. Współczesne metody wybielania zębów mogą skuteczne rozjaśnić kolor, a także zniwelować przebarwienia związane z czynnikami genetycznymi, antybiotykami zażywanymi w dzieciństwie itp. Metoda wybielania jest uzależniona od tego jak szybko i jak skuteczne chcemy zmienić kolor zębów.
 

Gabinetowe wybielanie zębów lampą ZOOM

Jest to metoda z wykorzystaniem żelu aktywowanego światłem -uznawana za najskuteczniejszą ponieważ dzięki reakcji "photo-fenton", która zachodzi pomiędzy nadtlenkiem wodoru a żelazem powstaje rodnik grupy wodorotlenowej, określany jako "pogromca przebarwień". Światło, emitowane przez lampę ZOOM, w sposób cykliczny odnawia żelazo. Pozwala to na utrzymanie ciągłej produkcji rodników grupy wodorotlenowych i szybsze usuwanie przebarwień, co w oczywisty sposób poprawia rezultaty wybielania. Przeprowadzane testy dowodzą, że może dojść do rozjaśnienia koloru zębów nawet o 8 odcieni w zależności od koloru początkowego.
 

Stomatologia estetyczna to także:

Chirurgia stomatologiczna Rumia - symbol Chirurgia stomatologiczna


Dziedzina medycyny zajmująca się operacyjnym leczeniem jamy ustenej oraz jej okolic. 
 

Do najczęściej wykonywanych procedur w chirurgii stomatologicznej należą:

 

Higienizacja Rumia - symbol Profilaktyka stomatologiczna

 
"Lepiej zapobiegać niż leczyć" - dlatego w naszych gabinetach stomatologicznych przykładamy bardzo dużą wagę do "zabezpieczenia" zębów przed próchnicą.
 

Wykonujemy następujące zabiegi higienizacyjne:

 • Skaling
 • Piaskowanie
 • Polishing
 • Fluoryzacja
 • Kiretaż
 • Korekta wypełnień
 • Dobór akcesoriów do higoeny jamy ustnej
 • Instruktaż higieny jamy ustnej
 

W ramach działań profilaktycznych wykonujemy:

 • badanie stomatologiczne 2 razy w roku, a u dzieci z zębami mlecznymi co 3 miesiące
 • instruktaż higieny jamy ustnej
 • fluoryzacja za pomocą lakieru lub pianki z dużą dawką fluoru zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Zabieg należy powtarzać 2 razy w roku, a u osób szczególnie podatnych na próchnicę 4 razy w roku
 • lakowanie bruzd w zębach u dzieci i młodzieży

Leczenie kanałowe Rumia - symbol Leczenie kanałowe (endodoncja)

 
Endodoncja zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do leczenia wykorzystuje się endometry oraz silniki endometryczne do maszynowego opracowania kanałów.
 

Leczenie endodontyczne jest zalecane przy:


Przeciwwskazaniem do leczenia endodontycznego są osoby z grupy ryzyka: choroby serca, naczyń czy zaburzenia metaboliczne.

Implanty zębów Rumia - symbol Implanty zębów


Implantologia pozwala na odtwarzanie utraconych zębów za pomocą tytanowych (tytan ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce) wkrętów imitujących korzeń zęba. Takie rozwiązanie zapewnia podparcie zarówno dla pojedynczych jak i rozległych uzupełnień protetycznych. Zabieg ten pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej poprzez utratę zębów mechaniki narządu żucia. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź też pojedynczy ubytek.

Protetyka Rumia - symbol Protetyka

 
Dzięki protetyce stomatologicznej możemy odtwarzać pierwotne warunki zgryzowe po utracie zębów naturalnych, po ich uszkodzeniu lub osłabieniu. Uzupełnienia protetyczne mogą być stałe, ruchome lub kombinowane (uzupełnienia ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, koron teleskopowych). Uważa się, że brak nawet pojedynczego zęba powinien być uzupełniony, gdyż zapobiega to całemu szeregowi niekorzystnych zmian w narządzie żucia, takim jak przemieszczanie się zębów, powstawanie wad zgryzu, dysfunkcjom w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

 

Do odbudowy brakującego zęba możemy zastosować:

Rodzaje mostów:

Ortodonta Rumia - symbol Ortodoncja


Jest działem stomatologii zajmującym się "prostowaniem zębów". Nowoczesna ortodoncja zajmuje się zarówno profilaktyką zaburzeń zgryzu, jak również ich leczeniem mając na celu przywrócenie prawidłowej budowy i funkcji narządu żucia. Leczenie ortodontyczne stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Mitem jest dziś informacja, że leczenie ortodontyczne przeznaczone jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży. W dobie rozwoju stomatologii estetycznej i technik leczenia aparatami stałymi z powodzeniem leczeni są ortodontycznie pacjenci dorośli.
 

Pacjent ma do wyboru kilka modeli aparatów ortodontycznych:

Periodontolog Rumia - symbol Periodontologia

 
Zajmuje się chorobami przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Przyzębie zbudowane jest z dziąseł, więzadeł łączących ząb z ozębną, cementu korzeniowego, który pokrywa ząb na całej powierzchni poniżej szyjki zęba, kości w której „zamocowane” są zęby.  Przyzębie odgrywa bardzo ważna rolę w procesie utrzymania zdrowych zębów w jamie ustnej, wpływa na proces żucia pokarmów, a także na estetyczny wygląd naszego uzębienia. Choroba przyzębia jest drugim po próchnicy zębów najczęściej występującym schorzeniem jamy ustnej.  Najbardziej znaną postacią destrukcji przyzębia jest parodontoza.


W ramach leczenia periodontologicznego wykonujemy:

RTG zębów Rumia - symbol RTG zębów (zdjęcie panoramiczne)

 
Pantomografia jest techniką radiologiczną używaną w celu uzyskania wstępnych informacji o uzębieniu pacjenta, a także o kościach szczęki, żuchwy, stawach skroniowo- żuchwowych, a nawet częściowo o zatokach szczękowych. Technika ta wykorzystywana jest również w profilaktyce próchnicy zębów. Za pomocą pantomogramu można wykryć wiele nieprawidłowości tj: zęby zatrzymane, dodatkowe, nadliczbowe, nieprawidłowo przeleczone kanałowo, czy też zmiany około wierzchołkowe.
 
Należy pamiętać, iż jest to badanie bezpieczne, bowiem nasza pracownia wyposażona jest w nowoczesny pantomograf cyfrowy emitujący o wiele mniejsza dawkę (nawet do 70%) w stosunku do tradycyjnej radiografii. Jedynym i bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża.
 
Wykonanie zdjęcia pantomografem jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilkanaście sekund. Konieczne jest skierowanie od lekarza dentysty.

AKTUALNOŚCI

27.06

Numer telefonu Rumia

Z powodu awarii lini telefonicznej, chcąc połączyć się z placówką w Rumi, prosimy o wybieranie numeru telefonu 58 72 72 172. Za utrudnienia przepraszamy.
02.05

Pracownia RTG nieczynna

Drodzy Pacjenci, informujemy, że od dnia 02.05.2017r. RTG Kostno-Płucne jest nieczynne (zdjęcia pantomograficzne wykonywane są bez zmian). Pacjenci POZ z naszej placówki mogą zrobić RTG Kostno-Płucne w Vita Med Centrum Opieki Medycznej Sp. z o.o. mieszczącym się w Gdyni przy ulicy Wejherowskiej 59. Telefon do pracowni RTG: 58 623 36 37 Badania wykonywane są w dniach: pon-czw
14.04

Wesołych Świąt

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz odpoczynku w rodzinnym gronie życzy zespół Centrum Medyczno-Stomatologicznego IMED
więcej aktualności
zarejestruj się online rejestracja online
zadzwoń Rumia: 58 672 11 02
zadzwoń Gdynia: 58 72 72 172