Loading...
Chirurgia Plastyczna2018-07-18T08:20:02+00:00

Project Description

MEDYCYNA ESTETYCZNA

W ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił znaczny wzrost zainteresowania nieoperacyjnymi, a tym samym nieinwazyjnymi metodami poprawy urody. Medycyna estetyczna uzupełniła lukę między chirurgią plastyczną i kosmetologią. Okazało się, że korekcja zmarszczek, powiększanie ust czy modelowanie policzków są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych.

chirurgia plastyczna strefa twarzy
odejmij sobie lat i popraw samopoczucie
koniec odstających uszu
chirurgia plastyczna strefa ciała
wytnij stare – ciesz się nowym
najlepsza profilaktyka przed czerniakiem
przywróć piersi jej naturalny wygląd
przywróć piersi jej naturalny wygląd
popraw jakość Twojego życia
medycyna estetyczna doktor paulina maj

doktor Paulina Maj

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (2009 rok). W 2011 roku rozpoczęła specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej na Klinicznym Oddziale Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Wojskowym Instytucie Medycznym, po których zakończeniu planuje rozszerzenie zakresu swojej obecnej praktyki w obszarze medycyny estetycznej o chirurgię estetyczną twarzy. Dodatkowo swoje kwalifikacje sukcesywnie podnosi, uczestnicząc w międzynarodowych kursach i sympozjach z chirurgii estetycznej. Sama również prowadzi warsztaty z medycyny estetycznej dla lekarzy.

nasz gabinet

korekcja powiek

Korekcja powiek górnych

Zabieg korekcji powiek górnych przeprowadzany jest z cięcia w załamku (zmarszczce) powieki i polega na wycięciu nadmiaru zwiotczałej skóry powiek, a następnie precyzyjnym zeszyciu rany.

Korekcja powiek dolnych

Zabieg korekcji powiek dolnych przeprowadzany jest z cięcia pod brzegiem rzęsowym i polega na starannym oddzieleniu zwiotczałej skóry powiek od tkanki podskórnej i wycięciu jej nadmiaru, a następnie precyzyjnym zeszyciu rany.

Po zabiegu wskazane są chłodne okłady. Szwy usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu. Zabieg korekcji powiek wiąże się z powstaniem sińców w operowanej okolicy, które znikają całkowicie po 2-3 tygodniach. Blizny w okolicy powiek są praktycznie niezauważalne.

korekcja odstających uszu

Przeprowadzana jest z cięcia za małżowiną uszną, blizna po takim zabiegu jest praktycznie niezauważalna. Zabieg polega na wykonaniu nacięć na chrząstce ucha i założeniu szwów. Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy, który zdejmowany jest następnego dnia ew. po kilku dniach w zależności od umowy z chirurgiem.

Szwy usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj 2 tygodnie zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Przez 6 tygodni po zabiegu pacjent zobowiązany jest do noszenia dopasowanej opaski elastycznej (sportowej, ozdobnej), którą zdejmuje tylko na czas porannej i wieczornej toalety.

korekcja blizny

zazwyczaj polega na jej wycięciu, uwolnieniu ewentualnych zrostów i przykurczy, a następnie precyzyjnym zeszyciu rany. Szwy usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu, w przypadku ran okolicy tułowia i kończyn 2 tygodnie po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Po wycięciu zmiany pozostaje blizna, której rozmiar i kształt jest zależny od blizny pierwotnej.

Techniki stosowane przez chirurga plastyka sprawiają, że nowa blizna jest słabo dostrzegalna. Możliwe jest także leczenie blizn przerostowych wstrzyknięciami sterydów.

wycięcie zmiany skórnej

Wycięcie małej zmiany skórnej z badaniem histopatologicznym

Zmiana wycinana jest w całości i wysyłana do badania histopatologicznego celem określenia jej charakteru m.in. czy jest złośliwa czy łagodna. Na ranę zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu, w przypadku ran okolicy tułowia i kończyn 2 tygodnie po zabiegu. Po wycięciu zmiany pozostaje linijna blizna, której rozmiar jest zależny od wielkości zmiany. Techniki stosowane przez chirurga plastyka sprawiają, że blizna jest słabo dostrzegalna.

Wycięcie dużej zmiany skórnej i pokrycie ubytku płatem skórnym z badaniem histopatologicznym

O tym, czy zmiana wymaga pokrycia płatem skórnym, decyduje chirurg plastyk podczas pierwszej konsultacji. Zmiana wycinana jest w całości i wysyłana do badania histopatologicznego celem określenia jej charakteru m.in. czy jest złośliwa czy łagodna. Ubytek po wycięciu zmiany zamykany jest przy pomocy skóry i tkanki podskórnej w postaci płata przemieszczonego z sąsiedztwa. Na ranę zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu, w przypadku ran okolicy tułowia i kończyn 2 tygodnie po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Blizna ma różny kształt, jednak techniki stosowane przez chirurga plastyka sprawiają, że jest ona słabo dostrzegalna.

plastyka brodawki sutkowej

Korekcja brodawek sutkowych

W zależności od rodzaju zniekształcenia możliwe jest np. zmniejszenie zbyt dużych brodawek przez wycięcie ich części. Podobnie sprawa ma się ze zbyt dużymi otoczkami. Dodatkowe brodawki sutkowe wycina się w całości. Na rany zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty zazwyczaj tydzień po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Blizny w okolicy brodawka-otoczka są mało widoczne.

Odtworzenie brodawki sutkowej

Brodawka odtwarzana jest przy całkowitym jej braku, który może być wrodzony lub nabyty np. po amputacji piersi. Odtworzenie brodawki polega na przemieszczeniu okolicznej skóry i tkanki podskórnej w postaci płatów i uformowaniu z nich nowej brodawki. Na rany zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty zazwyczaj tydzień po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Po zabiegu pozostaje blizna, którą można zakamuflować tatuażem odtwarzającym otoczkę brodawki.

plastyka warg sromowych

Pomniejszenie warg sromowych wykonywane jest najczęściej dwoma sposobami – przez klinowe wycięcie nadmiaru tkanek i ponowne zszycie w około ½ długości, brzeg do brzegu lub wycięcie zewnętrznego pasma tkankowego na całej długości idąc od okolicy łechtaczki aż do okolicy spoidła tylnego. Zabieg ma na celu zmniejszenia warg sromowych, czego konsekwencją jest zlikwidowanie dyskomfortu, który towarzyszy nie jednokrotnie przy współżyciu, czy też przy innych codziennych sprawach np. jazda na rowerze, lub nawet chodzenie.

IMIĘ I NAZWISKO

E-MAIL
NUMER TELEFONU

PREFEROWANA DATA I GODZINA

Zadzwoń do nas