CM IMED CM IMED CM IMED Rumia CM IMED Rumia
Stomatologia bez bólu - ICON
Stomatolog, dentysta Rumia
wypełnienie bez wiercenia?
Kolposkopia Rumia - zdjęcie kolposkopu

Kolposkopia Rumia - bez strachu

niezawodna profilaktyka w walce z rakiem!
dowiedz się więcej
USG bioderek Rumia, zadbaj o stawy swojego dziecka
napis USG bioderek Rumia
zadbaj o stawy Twojego dziecka
dowiedz się więcej
 

Chirurgia plastyczna

Korekcja blizny


Korekcja blizny zazwyczaj polega na jej wycięciu, uwolnieniu ewentualnych zrostów i przykurczy, a następnie precyzyjnym zeszyciu rany. Szwy usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu, w przypadku ran okolicy tułowia i kończyn 2 tygodnie po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Po wycięciu zmiany pozostaje blizna, której rozmiar i kształt jest zależny od blizny pierwotnej. Techniki stosowane przez chirurga plastyka sprawiają, że nowa blizna jest słabo dostrzegalna. Możliwe jest także leczenie blizn przerostowych wstrzyknięciami sterydów.

Korekcja powiek górnych


Zabieg korekcji powiek górnych przeprowadzany jest z cięcia w załamku (zmarszczce) powieki i polega na wycięciu nadmiaru zwiotczałej skóry powiek, a następnie precyzyjnym zeszyciu rany. Czasem konieczne jest także wycięcie tzw. przepuklin tłuszczu oczodołowego, które zewnętrznie manifestują się jako obrzmienie powiek. Po zabiegu wskazane są chłodne okłady. Szwy usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu. Zabieg korekcji powiek wiąże się z powstaniem sińców w operowanej okolicy, które znikają całkowicie po 2-3 tygodniach. Blizny w okolicy powiek są praktycznie niezauważalne.
 

Korekcja powiek dolnych


Zabieg korekcji powiek dolnych przeprowadzany jest z cięcia pod brzegiem rzęsowym i polega na starannym odpreparowaniu (oddzieleniu) zwiotczałej skóry powiek od tkanki podskórnej i wycięciu jej nadmiaru, a następnie precyzyjnym zeszyciu rany. Czasem konieczne jest także wycięcie tzw. przepuklin tłuszczu oczodołowego, które zewnętrznie manifestują się jako obrzmienie powiek. Po zabiegu wskazane są chłodne okłady. Szwy usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu. Zabieg korekcji powiek wiąże się z powstaniem sińców w operowanej okolicy, które znikają całkowicie po 2-3 tygodniach. Blizny w okolicy powiek są praktycznie niezauważalne.

Korekcja odstających uszu


Korekcja odstających uszu przeprowadzana jest z cięcia za małżowiną uszną, blizna po takim zabiegu jest praktycznie niezauważalna. Zabieg polega na wykonaniu nacięć na chrząstce ucha i założeniu szwów. Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy, który zdejmowany jest następnego dnia ew. po kilku dniach w zależności od umowy z chirurgiem. Szwy usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj 2 tygodnie zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Przez 6 tygodni po zabiegu pacjent zobowiązany jest do noszenia dopasowanej opaski elastycznej (sportowej, ozdobnej), którą zdejmuje tylko na czas porannej i wieczornej toalety.

Korekcja brodawek sutkowych

 
W zależności od rodzaju zniekształcenia możliwe jest np. zmniejszenie zbyt dużych brodawek przez wycięcie ich części. Podobnie sprawa ma się ze zbyt dużymi otoczkami. Dodatkowe brodawki sutkowe wycina się w całości. Na rany zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty zazwyczaj tydzień po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Blizny w okolicy brodawka-otoczka są mało widoczne.

Odtworzenie brodawki sutkowej

 
Brodawka odtwarzana jest przy całkowitym jej braku, który może być wrodzony lub nabyty np. po amputacji piersi. Odtworzenie brodawki polega na przemieszczeniu okolicznej skóry i tkanki podskórnej w postaci płatów i uformowaniu z nich nowej brodawki. Na rany zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty zazwyczaj tydzień po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Po zabiegu pozostaje blizna, którą można zakamuflować tatuażem odtwarzającym otoczkę brodawki.

Wycięcie małej zmiany skórnej z badaniem histopatologicznym


Zmiana wycinana jest w całości i wysyłana do badania histopatologicznego celem określenia jej charakteru m.in. czy jest złośliwa czy łagodna. Na ranę zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu, w przypadku ran okolicy tułowia i kończyn 2 tygodnie po zabiegu. Po wycięciu zmiany pozostaje linijna blizna, której rozmiar jest zależny od wielkości zmiany. Techniki stosowane przez chirurga plastyka sprawiają, że blizna jest słabo dostrzegalna.

Wycięcie dużej zmiany skórnej i pokrycie ubytku płatem skórnym z badaniem histopatologicznym


O tym, czy zmiana wymaga pokrycia płatem skórnym, decyduje chirurg plastyk podczas pierwszej konsultacji. Zmiana wycinana jest w całości i wysyłana do badania histopatologicznego celem określenia jej charakteru m.in. czy jest złośliwa czy łagodna. Ubytek po wycięciu zmiany zamykany jest przy pomocy skóry i tkanki podskórnej w postaci płata przemieszczonego z sąsiedztwa. Na ranę zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty kontrolnej zazwyczaj tydzień po zabiegu, w przypadku ran okolicy tułowia i kończyn 2 tygodnie po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Blizna ma różny kształt, jednak techniki stosowane przez chirurga plastyka sprawiają, że jest ona słabo dostrzegalna.

 

Wycięcie dużej zmiany skórnej i pokrycie ubytku przeszczepem skóry z badaniem histopatologicznym


O tym, czy zmiana wymaga pokrycia przeszczepem skóry, decyduje chirurg plastyk podczas pierwszej konsultacji. Zmiana wycinana jest w całości i wysyłana do badania histopatologicznego celem określenia jej charakteru m.in. czy jest złośliwa czy łagodna. Ubytek po wycięciu zmiany zamykany jest przy pomocy fragmentu skóry wyciętego z innej okolicy ciała. Na rany zakładane są szwy, które usuwa się podczas wizyty zazwyczaj tydzień po zabiegu, w przypadku ran okolicy tułowia i kończyn 2 tygodnie po zabiegu. Do czasu zdjęcia szwów konieczne jest noszenie opatrunku. Po zabiegu pozostaje „łata” skórna o nieco odmiennej barwie i strukturze niż skóra otaczająca zazwyczaj odpowiadająca rozmiarem i kształtem zmianie pierwotnej, jednak techniki stosowane przez chirurga plastyka sprawiają, że blizna powinna być mało dostrzegalna.

AKTUALNOŚCI

27.06

Numer telefonu Rumia

Z powodu awarii lini telefonicznej, chcąc połączyć się z placówką w Rumi, prosimy o wybieranie numeru telefonu 58 72 72 172. Za utrudnienia przepraszamy.
02.05

Pracownia RTG nieczynna

Drodzy Pacjenci, informujemy, że od dnia 02.05.2017r. RTG Kostno-Płucne jest nieczynne (zdjęcia pantomograficzne wykonywane są bez zmian). Pacjenci POZ z naszej placówki mogą zrobić RTG Kostno-Płucne w Vita Med Centrum Opieki Medycznej Sp. z o.o. mieszczącym się w Gdyni przy ulicy Wejherowskiej 59. Telefon do pracowni RTG: 58 623 36 37 Badania wykonywane są w dniach: pon-czw
14.04

Wesołych Świąt

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz odpoczynku w rodzinnym gronie życzy zespół Centrum Medyczno-Stomatologicznego IMED
więcej aktualności
zarejestruj się online rejestracja online
zadzwoń Rumia: 58 672 11 02
zadzwoń Gdynia: 58 72 72 172